Siedlce Łaskie


Znajdujący się przystanek na linii 131 pomiędzy stacjami Chociw Łaski, a Kozuby nie został zrównany z ziemią …

.. to ciekawe że akurat ten przystanek oparł się tendencji PKP PLK do niszczenia nieużywanych przystanków, podobnego szczęścia do zachowania nie miały przystanki Kustrzyce, Huta oraz znajdujący się w województwie śląskim przystanek Mokra Częstochowska. Niestety PKP PLK zarządca tej linii chce zlikwidowania peronów od stacji w Działoszynie przez Miedźno, Kłobuck do Wręczycy. W trakcie likwidacji jest też przystanek pomiędzy Działoszynem, a Miedźnem czyli Annolesie. Cóż nie ma szans na odwrócenie tego trendu PKP PLK likwiduje na potęgę przystanki w tej części kraju i zabiera się też za możliwość obsługi pasażerskiej na stacjach. W tym kontekście należy wspomnieć jeszcze linię 146 gdzie nie ma już przystanków, a obsługę pasażerską na stacjach zredukowano z dwóch peronów do jednego.
Siedlce Łaskie na tym gruncie są ewenementem bo nie zostały zlikwidowane, faktem jest iż leżą w bliskim sąsiedztwie wsi o tej samej nazwie.
Należy jeszcze wspomnieć o rzekomych planach PKP PLK co do zlikwidowanego przystanku Huta, który ma być odbudowany. Często słyszy się opinie o tym że ten przystanek ma być odbudowany i to w lepszej lokalizacji, bardzo często wygłaszają te opinie ludzie nie mający wyobrażenia co do realiów. Huta nigdy nie będzie przystankiem z którego będą korzystać tłumy. Inwestycja PKP PLK w budowę dwóch peronów na kilkaset tysięcy PLN? To się im nie opłaci. Bezpowrotnie zniszczono przystanek i tyle. Poniżej prezentuję zdjęcia z ocalałego przystanku na węglówce:

*
W zeszłym roku gdy podjąłem decyzję o założeniu strony uciekałem z serwisu internetowego Flickr, który ograniczył możliwość dodawania darmowych zdjęć do jednego tysiąca. Decyzja o założeniu strony była dla mnie nie do końca oczywista ale konieczna. Dziś okazuje się że serwis Flickr znów stoi nad przepaścią i błaga użytkowników o rejestrację płatnego konta!? Jak można inwestować swoje pieniądze w niepewny produkt, który może upaść. To też potwierdza fakt że założenie własnej strony miało sens.